AirMu Season6 Episode1

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AirMu Season6 Episode1

.::Welcome to AirMu Season 6 Episode1::.


    Regulament Gms/Mods

    PisicutzA
    PisicutzA
    I'm not what I am
    I'm not what I am


    Respectarea regulilor : Regulament Gms/Mods 0w11

    Number of posts : 57
    Location : Constanta
    Registration date : 2009-11-16

    Regulament Gms/Mods Empty Regulament Gms/Mods

    Post by PisicutzA Tue Nov 24, 2009 9:15 am

    Reguli:
    Thread`urile nefolositoare, vor fi mutate in Recycle Bin, iar cele care nu trebuie vazute de userii normali ai forumului, vor fi mutate in Special Recycle Bin, din sectiunea Moderating Team.
    Inchiderea topic`urilor se va face, postand ultimul in topicul respectiv.
    Un topic in care se cere informatii, va fi inchis doar dupa ce raspunsul este dat, iar initiatorul topicului a postat, sau in cazul in care apare spam`ul.
    O alta posibilitate de inchidere a unui topic, care nu necesita urcarea lui in top`ul sectiunii respective, este de a edita postul ultimului user care a postat, spunand CLOSED.
    Pentru posturilor doar de dragul de a face spam, utilizarea unui limbaj neadecvat veti fi sanctionati.
    Sfat: Postati cat mai inteligibil, fara un limbaj de mircar si fara a induce userul in eroare.



    Atributiile unui Moderator
    Un moderator are ca principala sarcina crearea unui mediu civilizat pe forum si rezolvarea plangerilor aparute.
    Asta inseamna ca:
    Va da sfaturi, va ghida jucatorii spre rezolvarea, in limitele rezonabillului, problemelor aparute
    Va lua decizii in cadrul sectiunilor Plangeri si Banati
    Se va asigura ca regulamentul forumului este respectat
    Va da suspenduri pe forum pentru limbaj / reclama / spam
    Un Moderator trebuie sa fie un exemplu pentru jucatori prin felul in care se exprima si actioneaza
    Colaboreaza constant cu GMs.


    Atributiile unui GM
    Un GM are ca sarcina principala crearea unui mediu de joc cat mai placut si corect.
    Asta inseamna ca :
    Va organiza events
    Va raspunde solicitatilor jucatorilor primite pe PM
    Isi va anunta prezenta pe server
    Va folosi mesajele "pe server" doar pentru a raspunde la solicitari de interes general, pentru a organiza events sau pentru a isi anunta prezenta pe server
    Va posta pe forum in calitate de asistent pe toate sectiunile forumului (cu exceptia Plangeri si Banati) unde ghideaza jucatorii spre solutii la problemele lor (NU este obligatoriu ca un GM sa aibe activitate pe forum)
    Nu isi va folosi GM-ul in interes personal, intr-o marinera ofensatoare pentru jucatori
    EL TREBUIE sa fie un exemplu pentru jucatori prin felul in care se exprima si actioneaza.

      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 12:34 am